Malaysian Journal of Mathematical Sciences, September 2019, Vol. 13, No. 3

Published: 30/09/2019

Pravitasari, A. P., Iriawan, N., Safa, M. A. I., Irhamah, Fithriasari, K., Purnami, S. W., and Ferriastuti, W.


Misni, F. and Lee, L. S.


Rahmanzadeh, M. and Barfeie, M.


Erwina, N., Erianto, E. S. and Pudjaprasetya, S. R.


Syafwan, H., Sutra, Y. Y., Alkhairi, R., Syafwan, M., Ramdhan, W., and Yusda, R. A.


Nasser, M. M. S.


Khalid, I. K., Mokhtar, N. F. M., Siri, Z., Ibrahim, Z. B., and Abd Gani, S. S.


Salim, N. R., Gopal, K., and Ayub, A. F. M.


Mohd, I. and Dasril, Y.


Hossain, M. S.


Mohamed, N. S., Husain, S. K. S., and Rakhimov, I. S.



SCImago Journal & Country Rank

Flag Counter